Pompy ciepła NIBE

Jeśli szukasz nowego systemu grzewczego, który obniży zużycie energii i zredukuje emisję dwutlenku węgla, nie możesz zastosować pompy ciepła NIBE. Powietrzne pompy ciepła firmy NIBE należą do najbardziej inteligentnych i wydajnych na rynku, ale ich dodatkową zaletą jest łatwość montażu, użytkowania i konserwacji.

Jeśli chcą Państwo porozmawiać z instalatorem pompy ciepła z powietrzem, który doradzi Wam i bezpłatnie przedstawi ofertę instalacji, proszę wypełnić nasz formularz zapytania ofertowego, a my skontaktujemy się z maksymalnie 3 akredytowanymi firmami.

Nibe Air Source Heat Pumps

NIBE jest szwedzką firmą z 60-letnim doświadczeniem w branży grzewczej, ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej i ochrony środowiska. NIBE specjalizuje się w pompach ciepła, które pobierają naturalne ciepło z powietrza (lub ziemi) i wykorzystują je do ogrzewania wody do użytku domowego oraz do ogrzewania mokrych instalacji centralnego ogrzewania.

Wszystkie pompy ciepła NIBE zostały zaprojektowane tak, aby instalacja przebiegała bez zakłóceń, łącznie z antywibracyjnymi przyłączami wody. NIBE oferuje również szeroki wybór akcesoriów i kombinacji produktów, dzięki czemu można uzyskać rozwiązanie grzewcze, które jest najlepsze dla domu.

NIBE F2040 Monoblokowa pompa ciepła typu Air Source Heat Pump

NIBE F2040 jest pompą ciepła typu powietrze-woda, która może zapewnić ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę z jednego systemu dla małych i średnich domów. System ten jest idealny do ogrzewania podłogowego lub grzejników. Pompa ciepła NIBE pracuje w temperaturach zewnętrznych do â20°C i może wytwarzać ciepłą wodę użytkową do 58°C.

Zarówno jednostki zewnętrzne, jak i wewnętrzne zostały zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej kompaktowe. Jednostka zewnętrzna jest wstępnie okablowana kablem zasilającym i wstępnie napełniona czynnikiem chłodniczym w celu ułatwienia instalacji. Pompa ciepła może być montowana na ścianie lub na podłodze, a jednostka zewnętrzna może być instalowana w odległości do 12 m, co zapewnia dużą elastyczność.

NIBE F2300

Pompa ciepła powietrze-woda NIBE została zaprojektowana dla dużych domów o dużym zapotrzebowaniu na energię i nieruchomości komercyjnych. Jest ona dostępna w dwóch wersjach wykonania: 14 lub 20 kW.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła NIBE?

Łatwa instalacja, użytkowanie i konserwacja

Pompa ciepła NIBE składa się z dwóch głównych elementów, z których oba zostały zaprojektowane tak, aby jak najłatwiej i jak najbardziej dyskretnie dopasować je do Państwa domu. Jednostka zewnętrzna może być zainstalowana na prawie każdym terenie, w odległości do 12 m od jednostki wewnętrznej, jest wstępnie okablowana i wstępnie napełniona czynnikiem chłodniczym. Moduł wewnętrzny mieści się w pomieszczeniu o wymiarach 60 x 66 x 180 cm, nie wymaga żadnych przewodów kominowych ani wentylacji i może być montowany na ścianie lub na podłodze.

Bardzo cicha praca

Pompa ciepła NIBE jest jedną z najcichszych na rynku z łopatkami zaprojektowanymi specjalnie do tego celu.
aby poruszać jak najwięcej powietrza przy minimalnym hałasie.

Oszczędzaj pieniądze na rachunkach za energię

Tradycyjny kocioł olejowy lub gazowy zużyje 1kW energii do wytworzenia mniej niż 1kW energii użytkowej, podczas gdy powietrzna pompa ciepła NIBE zużyje 1kW do wytworzenia 3kW energii. Sprężarka i silnik energooszczędny zapewniają, że potrzebna jest tylko taka ilość energii, jaka jest potrzebna.

Bezpośrednim wynikiem efektywności pomp ciepła jest znaczne obniżenie rachunków za energię w wielu domach. NIBE twierdzi, że dla niektórych domów może to być nawet 65%.

Zmniejszenie śladu węglowego

Instalacja powietrznej pompy ciepła jest fantastycznym sposobem na zmniejszenie wpływu na nasze środowisko. Niektóre badania pokazują, że może to zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do domów nawet o 50%, ponieważ nie ma spalania paliw kopalnych i energia jest zbierana z naturalnego powietrza. Ponadto pompa ciepła NIBE jest napełniana czynnikiem chłodniczym o niewielkim wpływie na środowisko.

Łatwy do utrzymania

Średnia żywotność kotła wynosi tylko 8-10 lat, ale tak długo, jak długo pompa ciepła zasilana powietrzem jest eksploatowana raz w roku, powinna wymagać bardzo niewielkiej konserwacji, a wiele z nich może trwać nawet do 25 lat.

Ogrzewaj swój dom przez cały rok

Powietrzne pompy ciepła firmy NIBE będą pracować w najgorszych temperaturach w Wielkiej Brytanii, ponieważ są zaprojektowane tak, aby poradzić sobie z temperaturą nawet do -20°C.

Jesteś zainteresowany pompą ciepła NIBE?
Zapraszamy na stronę: https://pompyciepla.pabianice.pl