Pompy ciepła powietrze/woda

Pompy ciepła powietrze/woda pobierają energię z powietrza otoczenia. Zasysają one powietrze z zewnątrz i udostępniają ciepło zgromadzone w wyniku sprężania do celów grzewczych. Po użyciu, schłodzone powietrze jest odprowadzane z powrotem do środowiska zewnętrznego. Pompy ciepła powietrze/woda pracują efektywnie z powietrzem zewnętrznym o temperaturze do -20 °C.

Zamiast sondy gruntowej, studni lub działki, pompy ciepła powietrze/woda wymagają tylko jednego miejsca montażu jednostki zewnętrznej. Pompa ciepła powietrze/woda jest zaprojektowana jako pojedynczy blok z tylko jedną jednostką zewnętrzną lub jako system wieloblokowy. System multi-blokowy składa się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej.

Pompy ciepła powietrze/woda nie wymagają modernizacji lub oddzielnych obszarów. Dlatego idealnie nadają się one do modernizacji istniejących instalacji grzewczych i nieruchomości o trudnodostępnym terenie. Systemy z pompami ciepła powietrze/woda mogą być łatwo rozbudowywane, na przykład o kolektory słoneczne i kotły kondensacyjne. Pompy ciepła powietrze/woda są najtańszą opcją zakupu, ale ich moc jest porównywalnie niska.

Zobacz więcej: Pompa ciepła Powietrze woda