Użycie wydruku na płótnie

 Albowiem mnóstwo lat wykonywanie nadruków na tkaninach było mocno ograniczone do jednej technologii – sitodruku. Mimo że sitodruk w dalszym ciągu jest stosowany czy też umożliwia on uzyskiwać rzeczywiście pierwszorzędnej jakości nadruki, to jednak ta metoda odpowiednio sprawdza się przy wysokich nakładach. Rzec można, że jest to związane ze odpowiednio wysokimi wydatkami uruchomienia produkcji. Rozwiązanie tego problemu pojawiło się wraz z wynalezieniem techniki cyfrowego druku na tkaninach. 

 Jak wykonuje się druki na tkaninie przy  użyciu technologii cyfrowych? Jedną z postaci takiego druku jest druk DTG, zaliczany do technik druku bezpośredniego. Ponieważ w projekcie graficznym tworzy się projekt nadruku. W specjalnej drukarce, zaś najlepiej ploterze, umieszczona zostaje rozłożona na płasko koszulka. Urządzenie drukujące posiada ruchomą głowicę. Zasada działania przypomina nieco klasyczne drukarki atramentowe, z tą różnicą że stosowane są zupełnie inny typ tuszów, które wnikają we włókna materiału oraz zachowują niezwykle dużą odporność na pranie i ścieranie. Toteż druk cyfrowy na bawełnie funkcjonuje niezwykle odporny przez sporo miesięcy, zaś sama koszulka być może cieszyć nas w przyszłości dłużej.

Profesjonalny druk flag: http://textileprint.pl 

Współczesne technologie drukarskie poszły oczywiście o krok dalej oraz możliwe stało się drukowanie na większych rozmiarach materiałów. Druk na płótnie działa owego idealnym przykładem. Powstaje on przy użyciu dużych ploterów. Przykładem zastosowania takiego druku jest  druk na bannerach reklamowych, żaglach bądź siatkach zabezpieczających rusztowania, podczas wykonywania czynności budowlanych czy remontowych. Nośniki owe zapewniają bardzo wielką powierzchnię reklamową, dzięki czemu są zauważalne z wielkich odległości, zaś umieszczone na nich nadruki swoimi rozmiarami doskonale przyciągają uwagę oraz wzrok postronnych obserwatorów. Rzecz jasna druki na materiale o dużych rozmiarach są już dużo trudniejsze do wykonania oraz oczekują tego, żeby drukarnia dysponowała zarówno nowoczesną technologią, jak również miała wystarczającą powierzchnię magazynową do przechowywania gotowych wydruków, jak również czystych rulonów z tworzywem przeznaczonym dopiero pod zadruk. 

Share Your Thoughts